Samochody hybrydowe to przyszłość motoryzacji. I choć wydawać by się mogło, że hybrydy d1ff662a0e714ddacaaf1252690aa990to nowość na drogach (zwłaszcza polskich) to, jak donoszą różne źródła, pierwszy samochód z układem hybrydowym powstał już na początku XX wieku. Układ hybrydowy to nic innego jak układ napędowy, w którym udział mają dwa różne źródła energii – tradycyjny silnik spalinowy oraz silnik elektryczny. Udział jednostek napędowych jest różny w zależności od  sposobu jazdy samochodem. Silnik elektryczny pracuje wówczas gdy przyspieszenie jest łagodne, jazda powolna – tzw. miejska. W takiej sytuacji silnik spalinowy pozostaje w spoczynku. Wraz z  nabieraniem prędkości, a więc ze wzrostem zapotrzebowania na moc, do współpracy załącza się silnik spalinowy. Naddatek wytwarzanej energii przez silnik spalinowy jest wykorzystywany na ładowanie akumulatorów. Idealne połączenie, które się opłaca. W sytuacji, gdy kierowca ma możliwość jazdy z pełną mocą oba silnika działają jednocześnie. Cała uzyskana w ten sposób moc przekłada się na szybszą jazdę – i tu już nie jest tak ekonomicznie.

Zalety samochodów hybrydowych:

  • tańsze w eksploatacji
  • stosunkowo proste w użytkowaniu – mogłoby się wydawać, że użytkowanie samochodu w którym są dwa silniki nastręczy kierowcy problemów z obsługą takiego samochodu. Nic bardziej mylnego. Centralna jednostka sterującą decyduje o momencie załączenia silnika spalinowego. Dodatkowo samochody hybrydowe wyposażone są w automatyczne skrzynie biegów co jak wiadomo eliminuje konieczność zmiany biegów.
  • cicha praca
  • hybrid-carekologiczne – niska emisja CO2

Wady:

  • drogie w zakupie
  • w przypadku awarii niewiele możliwości skorzystania z fachowej pomocy zwłaszcza jeśli chodzi o układ związany z silnikiem elektrycznym

 

Jako jedyny niezależny  serwis w Siedlcach i okolicy oferujemy profesjonalną diagnostykę i naprawę samochodów hybrydowych.